pl en ua
27.05.2017
Amandy, Jana, Juliana
bip.jpg
znaczek_norway2.jpg
rpo1.jpg
kapital.jpg
prow.jpg

prow.jpg
Portal - Dla mieszkańca
Kody kreskowe
Redakcja: Marcin
Dodany: 13.01.2017
wyświetleń: 289
PDF
DRUKUJ

Kody kreskowe na worki, pojemniki oraz kontenery na odpady.

Od 1 stycznia 2017 r. w Gminie Ustrzyki Dolne obowiązuje system identyfikacji worków, pojemników oraz kontenerów na odpady segregowane i zmieszane za pomocą etykiet z kodami kreskowymi. Znakowanie kodami kreskowymi ma za zadanie usprawnić funkcjonowanie systemu gospodarki odpadami oraz pozwolić na monitorowanie prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów komunalnych na terenie całej gminy. Rodzaje kodów kreskowych:

  • „SEGREGACJA” - na odpady zbierane w sposób selektywny (odpady segregowane),
  • „ZMIESZANE” - na odpady zbierane w sposób nieselektywny (odpady zmieszane) i pozostałe po segregacji.

Kod z oznaczeniem „ZMIESZANE” – należy nakleić na pojemniki, kontenery lub worki czarne.
Kod z oznaczeniem „SEGREGACJA” – należy nakleić na pojemniki, kontenery lub worki kolorowe (żółte, zielone, niebieskie, białe, czerwone).

Etykiety z kodami należy nakleić w widocznym miejscu, wyłącznie na związane, wypełnione odpowiednimi odpadami worki, pojemniki i kontenery.

Ilustracja przedstawia przykład naklejania kodu kreskowego.

Kody kreskowe są indywidualne, przypisane tylko do danej nieruchomości. Nie wolno ich pożyczać ani wymieniać z innymi osobami, gdyż odebrane odpady, po odczytaniu kodu zostaną przypisane właścicielowi etykiety umieszczonej na worku.

Wystawiając worek każdorazowo należy nakleić nowy kod. Kod na pojemnik lub kontener należy nakleić tylko raz – nie ma potrzeby przyklejania go po każdym opróżnianiu z odpadów. Kod ten należy wymieniać tylko w przypadku zniszczenia.

W przypadku spółdzielni mieszkaniowych, wspólnot i Zarządu Gospodarki Mieszkaniowej otrzymane etykiety z kodami kreskowymi należy nakleić na zbiorcze pojemniki i kontenery.

W przypadku wyczerpania kodów kreskowych, należy indywidualnie zgłosić się do tut. Urzędu Miejskiego (pok. nr 22) po odbiór dodatkowych kodów, które będą wydawane nieodpłatnie.

Po wejściu w życie nowego systemu worki, pojemniki i kontenery nieoklejone kodami kreskowymi nie będą odbierane.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Wyszukiwarka
rozwiń