pl en ua
29.06.2017
Pawła, Piotra, Salomei
bip.jpg
znaczek_norway2.jpg
rpo1.jpg
kapital.jpg
prow.jpg

prow.jpg
Portal - Dla Turysty
Trasy rowerowe - okolice Ustrzyk Dolnych
Redakcja: Marcin
Dodany: 30.12.2016
wyświetleń: 772
PDF
DRUKUJ


Trasa rowerowa " Okolice Ustrzyk Dolnych "
Numer trasy: 7A. Długość: 70 km.


OPIS SZLAKU: Łatwa, ale bardzo przyjemna wycieczka w okolice Ustrzyk Dolnych. Nieliczne wzniesienia pokonujemy drogami bitymi, szutrowymi. Większość trasy przebiega przez las mieszany, liściasto - iglasty zamieszkiwany licznie przez zwierzynę płową. W okolicach Łodyny, Brelikowa i Ropienki działające jeszcze kopalnie ropy naftowej stanowią atrakcję turystyczną.

Wjeżdżając na Jałowiec, w kierunku południowym i południowo-zachodnim rozciąga się widok na Hoszowskie Góry Rusztowe z pasmem Równi oraz pasmo Żukowa. W dolinie Stebnika, przed drugą wojną światową, znajdowała się wieś zamieszkana przez ponad trzystu mieszkańców oraz osada niemiecka Steinfels, którą zamieszkiwało około 180 mieszkańców. Pozostałością po nich są sady i cmentarz. Dolina obecnie zamieszkała, jest siedliskiem wielu chronionych zwierząt: bociana czarnego, orła przedniego, niedźwiedzia brunatnego, jak również zwierzyny łownej.

Na trasie znajduje się wiele miejsc do odpoczynku nad czystym potokiem. Można rozpalić ognisko, upiec kiełbasę. Można również zaopatrzyć się w węgiel drzewny.

Na potoku Stebnik, przed Krościenkiem znajdują się miejsca, w których można zażyć kąpieli w gorące dni. Trasa jest przejezdna w ciągu całego roku. W zimie, samochody zwożące drewno z lasu przecierają szlak.

Jest to dziki, uroczy zakątek Przedgórza Bieszczadzkiego wart odwiedzenia przez wszystkich przebywających w Ustrzykach Dolnych. Trasa w całości prowadzi drogami bitymi, stokówkami.

 

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Wyszukiwarka
rozwiń