pl en ua
29.06.2017
Pawła, Piotra, Salomei

Lokalizacja panoram
Poruszanie się po panoramach
Po ustawieniu kursora myszy na obrazie oglądanej panoramy i przyciśnięciu lewego klawisza myszy - możliwe jest sterowanie kierunkiem obrotu widoku. Do poprawnego działania niezbędna jest włączona obsługa apletów JAVA w przeglądarce. Pobierz
znak zapytania aktywny punkt - umożliwia po kliknieciu przejście do kolejnej sceny spaceru. Po najechaniu na aktywny punkt pojawi się skrócona nazwa sceny, do której prowadzi.
przybliż zbliżenie - pozwala przybliżyć oglądaną scenę.
oddal oddalenie - pozwala oddalic oglądaną scenę.
hotspoty pokaż / ukryj hotspoty - włącza i wyłącza prezentowanie aktywnych punktów na panoramie.
bip.jpg
znaczek_norway2.jpg
rpo1.jpg
kapital.jpg
prow.jpg

prow.jpg
Cerkiew pw. Zaśnięcia Matki Bożej

Cerkiew parafialna pw. Zaśnięcia Matki Bożej, murowana i konsekrowana w 1847 r. Odnowiona w 1937 r. Użytkowana do 1951 r. jako cerkiew, a w latach 1951-1953 jako kościół. Później aż do roku 1980 służyła jako magazyn. W tym czasie uległa poważnej dewastacji.


W 1980 r. przekazana miejscowej parafii łacińskiej, która w 1985 r. dokonała niezbędnego remontu świątyni. W tym roku decyzją biskupa została przekazana grekokatolikom. Msze odpra-wiane są w każdą niedzielę o godz. 10.30.


Przy cerkwi znajduje się murowana dzwonnica parawanowa z trzema arkadami zbudowana w 1847 r. Na cmentarzu przy cerkiewnym nie ma nagrobków. Zwiedzanie cerkwi: Stefania Chawrylec, ul. 29 Listopada 1/4, 38-700 Ustrzyki Dolne.

POWRÓT