pl en ua
27.06.2017
Cypriana, Emanueli, Władysława
Kategorie
bip.jpg
znaczek_norway2.jpg
rpo1.jpg
kapital.jpg
prow.jpg

prow.jpg

Opis obiektu
Kategoria: Stary Sambor - Ukraina -> Region


Stary Sambor - Ukraina

Starosamborszczyzna leży w zachodniej części województwa lwowskiego, w dwóch geograficznych regionach: ukraińskich Karpatach i Nizinie Przedkarpackiej.

Centrum administracyjnym regionu jest miasto Stary Sambor. Pierwsze wzmianki o tym przepięknym mieście datuje się na XI wiek.

Starosamborszczyzna dzieli się na 44 okręgi, na które składa się 5 miasteczek, i 110 wiosek. Rejon ten zamieszkuje 86 tysięcy ludzi.

Starosamborszczyzna to niepowtarzalne krajobrazy zapierające dech w piersiach, bogata kultura, sczerość, gościnność i życzliwośc Bojków. Spotkamy się tu także z ciekawą historią - początki chreścijaństwa, początek wyprawy Dymitra Samozwańca. Wielbicieli sztuki sakralnej przyciągają najstarsze na Ukrainie niepowtarzalne bojkowskie cerkwie z ich wspaniałymi ikonostsami i przydrożne kapliczki.

Na terenie rejonu Stary Sambor znajduje się także obfitość wód mineralnych, wykorzystywanych w celach leczniczych.

Inne bogactwa to przede wszystkim rodzajne gleby - dominuje czarnoziem. W związku z tym wiele gospodarstw, a nawet wsi, wyspecjalizowało się w określonej hodowli i uprawie, np. wioska Rakowo - hodowla ryb, wieś Miżeniec - owoce, jagody, wieś Bołoziw - hodowla wieprzowa.

Dla wszystich odwiedzających ten teren znajdzie się coś ciekawego i na pewno każdy turysta wróci do domu zauroczony tym przepięknym regionem.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Wyszukiwarka
rozwiń

Jeżeli uważasz, że na planie zabrakło istotnego i ważnego miejsca zaproponuj jego opis, i wskaż lokalizację.
Dodaj punkt

Ostatnio dodane obiekty
Najczęciej oglądane obiekty