pl en ua
29.06.2017
Pawła, Piotra, Salomei

Aktualności - Dla mieszkańca
"RAZEM - DLA ZDROWIA I RATOWANIA ŻYCIA" w gimnazjum w Wojtkówce
Redakcja: Marcin
Dodany: 20.03.2017
wyświetleń: 288
PDF
DRUKUJ
POWRÓT

"Celem podjętych przez nas działań była promocja zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej, nauka i doskonalenie pierwszej pomocy przedmedycznej". Takie cele postawili sobie w tym projekcie: uczeń I klasy Dawid Pasławski oraz nauczyciel wf i opiekunka Szkolnego Koła PCK Katarzyna Kaszany.

 

Dzięki wizycie Pani dietetyk, dowiedziałam się co powinnam wyeliminować ze swojego jadłospisu, zrozumiałam, że aktywność fizyczna ma duże znaczenie w zdrowym stylu życia oraz mogłam bezpłatnie wykonać badanie analizy składu ciała, obrazujące tak naprawdę stan mojego zdrowia"- mówi uczennica klasy II podsumowując warsztaty dotyczące zdrowego odżywiania prowadzone przez dietetyka Renatę Kaszycką. „Bardzo cieszę się, że takie spotkanie miało miejsce, ponieważ dzięki niemu zdobyłam niezbędne informacje w zakresie pierwszej pomocy, które w nagłym wypadku wykorzystam w praktyce” - tak podsumowała jedna z uczestniczek zajęcia teoretyczno-praktyczne z pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzone przez ratownika medycznego z SPZOZ w Ustrzykach Dolnych Ryszarda Kargula. Drugą częścią było spotkanie uczennic z lekarzem ginekologiem Markiem Kęską. "Ta część dla nas, młodych dziewcząt była bardzo ważna, ponieważ miałyśmy możliwość zadania nurtujących nas pytań, na które obszernej odpowiedzi udzielił nam specjalista, a także mogłyśmy zobaczyć jak wygląda gabinet i sprzęt ginekologiczny. My, dziewczyny, cieszymy się że nasza szkoła bierze udział w tego typu projektach przełamując tabu , jakim jest np. pierwsza wizyta u ginekologa, czy antykoncepcja ".

Celem zajęć, jak wynika z wypowiedzi ich uczestników, nie było czyste teoretyzowanie, ale zdobycie praktycznej wiedzy od specjalistów, by wiedzieć jak się zachować w krytycznych sytuacjach.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy bezpośrednio brali udział w tych zajęciach oraz sponsorowi akcji dr Andrzejowi Trzeciakowskiemu, bez pomocy którego zrealizowanie tego projektu nie byłoby możliwe.

Katarzyna Kaszany - nauczyciel wf i opiekun SK PCK Gimnazjum w Wojtkówce
Zygmunt Krasowski – Wydział Oświaty UM

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Wyszukiwarka
rozwiń