pl en ua
25.06.2017
Łucji, Witolda, Wilhelma
bip.jpg
znaczek_norway2.jpg
rpo1.jpg
kapital.jpg
prow.jpg

prow.jpg
Portal - Sport
Trzy srebrne medale zdobyły zawodniczki MKS Halicz Ustrzyki Dolne w Mistrzostwach Polski w Biegach Narciarskich
Redakcja: Krzysztof Lachowski
Dodany: 21.03.2015
wyświetleń: 2854
PDF
DRUKUJ

Pierwszą konkurencję 25 km kobiet i 50 km mężczyzn rozegrano 28 lutego w ramach Biegu Piastów w dniu 28 lutego 2015 roku na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie.

Złoty medal w kategorii kobiet zdobyła Dominika Bielecka z MKS Wodzisław Śląski. Czas

Galeria:
WWW.SKIPOL.PL
mistrzyni to godzina, 19 minut i 6 sekund.
Drugie miejsce zajęła Marcela Marcisz z MKS Halicz Ustrzyki Dolne (+ 24 sekundy), a na najniższym stopniu podium stanęła Emilia Romanowicz z UKS Puszcza Supraśl (+ 1 minuta i 39 sekund).

Kolejne konkurencje Mistrzostw Polski Seniorów 2015 odbyły się w dniach 17-22.03.2015 na trasach Kubalonki.

W zawodach tych nie uczestniczą Justyna Kowalczyk i Ewelina Marcisz, które w klinice doktora Roberta Śmigielskiego - szpitalu Św. Rafała w Krakowie, jak żartobliwie powiedziała Justyna „połowa sztafety się remontuje, Ewelinka stopa, ja kolano". Dziewczyny są już po operacjach i za kilka tygodni rozpoczną przygotowania do kolejnego sezonu.


Pierwszą konkurencją na trasach Kubalonki był sprint indywidualny stylem klasycznym. W biegu tym V miejsce zajęła Marcela Marcisz (MKS Halicz Ustrzyki Dolne).

Drugą konkurencją kobiet był bieg na 5km stylem dowolnym ze startem interwałowym. Mistrzynią Polski została Kornelia "Kola" Kubińska reprezentująca AZS AWF Katowice.
Srebro zdobyła Marcela Marcisz (strata 35,65 sekundy) z MKS Halicz Ustrzyki Dolne, medal brązowy dla akademiczki z Katowic Martyny Galewicz (strata 36,34 sekundy).

Ostatnia konkurencja to team sprinty stylem dowolnym.
W konkurencji kobiet złote medale zdobyły zawodniczki AZS AWF Katowice Kornelia Kubińska (foto) i Justyna Mordarska.
Dystans jaki biegały panie to 3 x 1600 metrów, czyli zespół pokonywał łącznie sześć okrążeń.
Srebro zdobyły zawodniczki MKS Halicz Ustrzyki Dolne w składzie Andżelika Szyszka i Marcela Marcisz, medal brązowy dla Kaludii Kołodziej i Marty Jani z LKS Witów Mszana Górna. Ten medal to spora niespodzianka w tej konkurencji!

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Wyszukiwarka
rozwiń